Yapı İşleri Genel Müdürlüğü
Yapı İşleri
Genel Müdürlüğü

YAPI DENETİM HİZMETLERİNDE CORONAVIRUS TEDBİRLERİ HAKKINDA GENELGE

23 Mart 2020

      Koronavirüs salgınının ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla hayata geçirilen bazı önlemler kapsamında yapı denetim hizmetlerinin sağlıklı olarak yürütülmesi, ayrıca kamuda bürokrasinin azaltılarak daha verimli hizmet sunulabilmesi için  bazı tedbirlerin alınmasına ihtiyaç duyulmuştur. 23.03.2020 Tarihinde Bakanımız Sayın Murat KURUM imzası ile 81 İl Valiliğimize gönderilen talimat doğrultusunda ;

  • Yapı Denetim Sistemine ilişkin soruların yanıtlanmasına yönelik taleplerin ydsyazilim@csb.gov.tr mail adresine iletilmesi sonrasında kullanıcılara destek verilebilecektir.
  • Belgelendirme sürecine ilişkin;
  1. Genel Müdürlüğümüz (Yapı Denetimi Dairesi Başkanlığı) bünyesinde gerçekleştirilen,

Belgelendirme İşlemlerine yönelik başvuruların www.yds.gov.tr internet adresinde yer alan bilgi ve belgelerin) posta veya kargo yolu ile Genel Müdürlüğümüze gönderilmesi gerekmektedir.

  1. Başvuru durumunu takip etmek isteyenlerin, başvuru sırasında www.yds.gov.tr. internet adresinden yapılan sistem kaydı ile temin edilen ilgilinin kullanıcı adı ve şifresini kullanarak sistem üzerinden takip etmesi gerekmektedir.
  2. Herhangi bir konu hakkında görüşe ihtiyaç duyulması halinde, ALO181 hattı kullanılarak veya gün içerisinde cevaplanmak üzere ydsyazilim@csb.gov.tr adresine mail gönderilmesi halinde bilgi alınabileceği belirtilmiştir, uygulamaların  herhangi bir aksamaya meydan vermeyecek şekilde bu doğrultu da yapılması gerekmektedir.

Ek için Tıklayınız.

 

 

 

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır