Yapı İşleri Genel Müdürlüğü
Yapı İşleri
Genel Müdürlüğü
Banu ASLAN

BANU ASLAN

GENEL MÜDÜR

MAKİNE YÜKSEK MÜHENDİSİ

1977 Ankara doğumlu Genel Müdürümüz ilk ve orta öğrenimini Ankara’da, Yüksek öğrenimlerini; 1995-2000 yılları arasında (Kayseri) Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde lisans eğitimi , 2020 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimi  ve  2001 yılında Gazi Üniversitesi (Fen Bilimleri Enstitüsü- Enerji A.B.D) Makine Mühendisliği bölümünde yüksek lisans, 2007 yılında Erciyes Üniversitesi (Fen Bilimleri Enstitüsü-Termodinamik A.B.D.) Makine Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans ,  2020 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (Sosyal Bilimler Enstitüsü-Özel Hukuk) Hukuk bölümünde yüksek lisans eğitimi görmüştür.

 

2000-2006 yılları arasında (Sivas) Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde, Şebinkarahisar (Giresun) Meslek Yüksek Okulunda sırasıyla; Öğretim Görevlisi, Staj Komisyon Başkanı, Müdür Yardımcısı olarak,

2006-2012 yılları arasında Kayseri (mülga) Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünde;

Proje Şubesinde ve Yapım Şubesinde kontrol mühendisi, Toplam Kalite Yönetimi Genel Koordinatörü, Yapı Malzemeleri Şube Müdür V. ,İl Müdür Yardımcısı V. olarak görev yapmıştır.

2012-2014 yılları arasında Iğdır Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak görevini yürüten Genel Müdürümüz bu süre içerisinde Iğdır Valiliğinden 3 kez Başarı Belgesi ve 1 kez Üstün Başarı Belgesi almıştır.

2014-2016 yılları arasında da Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak görevini yürüten Genel Müdürümüz bu süre içerisinde Ankara Valiliğinden başarı belgeleri almıştır.

2016- tarihinden itibaren Yapı İşleri Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Genel Müdürümüzün mesleğiyle ilgili uluslararası bilimsel yayınlarda yayımlanmış 2 adet, yerel ve ulusal dergi/gazetelerde yayımlanmış birçok makalesi bulunmakla birlikte konuşmacı olarak birçok seminere katılmıştır.

Dezavantajlı gruplara yönelik (engelli, çocuk, yaşlı, ihtiyaç sahibi, bağımlı vb.) 10 un üzerinde sosyal sorumluluk projesinde proje sahibi, proje yöneticisi ve/veya koordinatörü olarak görev almıştır. Bu projeler nedeniyle görev yaptığı İllerde ki  İl Müdürlüklerimiz  birçok  kamu kurum ve kuruluşlarından ödüle layık görülmüştür. Ayrıca; TSE tarafından düzenlenen  'Güvenli Yeşil Bina Sertifikası' nı Ülkemizde ilk alan kamu binası  olan Iğdır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Hizmet Binası (2013)  proje ve yapımında,  harcama yetkilisi yatırım sorumlusu olarak çalışmıştır.