Yapı İşleri Genel Müdürlüğü
Yapı İşleri
Genel Müdürlüğü
Banu ASLAN CAN

BANU ASLAN CAN

GENEL MÜDÜR

MAKİNE YÜKSEK MÜHENDİSİ

1977 Ankara doğumlu Genel Müdürümüz ilk ve orta öğrenimini Ankara’da, Üniversite tahsilini 1995-2000 yılları arasında (Kayseri) Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. 2001 yılında Gazi Üniversitesi (Fen Bilimleri Enstitüsü- Enerji A.B.D) Makine Mühendisliği, 2007 yılında Erciyes Üniversitesi (Fen Bilimleri Enstitüsü-Termodinamik A.B.D.) Makine Mühendisliği Bölümünde , 2020 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimi yine 2020 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (Sosyal Bilimler Enstitüsü-Özel Hukuk) Hukuk bölümünde yüksek lisans eğitimi görmüştür

2000-2006 yılları arasında (Sivas) Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde, Şebinkarahisar (Giresun) Meslek Yüksek Okulunda sırasıyla; Öğretim Görevlisi, Staj Komisyon Başkanı, Müdür Yardımcısı olarak,

2006-2012 yılları arasında Kayseri (mülga) Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünde;

Proje Şubesinde ve Yapım Şubesinde kontrol mühendisi, Toplam Kalite Yönetimi Genel Koordinatörü, Yapı Malzemeleri Şube Müdür V. ,İl Müdür Yardımcısı V. olarak görev yapmıştır.

2012-2014 yılları arasında Iğdır Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak görevini yürüten Genel Müdürümüz bu süre içerisinde Iğdır Valiliğinden 3 kez Başarı Belgesi ve 1 kez Üstün Başarı Belgesi almıştır.

2014-2016 yılları arasında da Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak görevini yürüten Genel Müdürümüz bu süre içerisinde Ankara Valiliğinden başarı belgeleri almış olup 20.07.2016 tarihinde Yapı İşleri Genel Müdür Vekili olarak ve 07.07.2017 tarihinde  Yapı İşleri Genel Müdürlüğüne Genel Müdür olarak asaleten atanmıştır.

Genel Müdürümüzün mesleğiyle ilgili uluslararası bilimsel yayınlarda yayımlanmış 2 adet, yerel ve ulusal dergi/gazetelerde yayımlanmış birçok makalesi bulunmakla birlikte konuşmacı olarak birçok seminere katılmıştır.

Ayrıca; dezavantajlı gruplara yönelik (engelli, çocuk, yaşlı, ihtiyaç sahibi, bağımlı vb.) 10 un üzerinde sosyal sorumluluk projesinde proje sahibi, proje yöneticisi ve/veya koordinatör olarak görev almıştır.