Yapı İşleri Genel Müdürlüğü
Yapı İşleri
Genel Müdürlüğü

TÜRKİYE İLE KATAR ARASINDA YAPI İŞLERİ ALANINDA GÖRÜŞMELER YAPILDI

17 Mart 2021
TÜRKİYE İLE KATAR ARASINDA YAPI İŞLERİ ALANINDAGÖRÜŞMELER YAPILDI

07-09.03.2021 tarihleri arasında Katar’ın başkenti Doha’da Bakanlığımız ile Katar’da tüm altyapı projelerinin ve kamuya ait binaların planlanması, tasarımı, satın alması ve inşaatından tek sorumlu kurum olan Kamu İşleri Otoritesi (Public Works Authority – ASHGHAL) ile teknik heyet toplantıları gerçekleştirildi.

Söz konusu toplantılarda, Genel Müdürlüğümüz ile ASHGHAL’ın çalışma konuları hakkında karşılıklı bilgilendirmeler ile inşaat ve laboratuvar incelemeleri yapıldı. Bakanlığımızca geliştirilen ve uygulamaya başlamasından bu güne kadar gelinen iki yıllık sürede yapılarda kullanılan betonun denetiminde %99,45 lik başarı elde eden Elektronik Beton İzleme Sistemi tanıtıldı.

Görüşmeler sonucunda; Türk inşaat malzemesi üreticilerinin ürünlerinin tercih edildiği ülkede Elektronik Beton İzleme Sisteminin Katar’ın ihtiyaçları doğrultusunda güncellenerek kullanılmasına yönelik fikir birlikteliği oluşturularak, yapılacak çalışmalar sonucunda yeniden görüşmelere devam edilmesine karar verilmiştir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır