Yapı İşleri Genel Müdürlüğü
Yapı İşleri
Genel Müdürlüğü

HASAR TESPİT VE KAMU YAPILARININ ENVANTERİNİN ÇIKARILMASINA İLİŞKİN UZAKTAN EĞİTİM ÇALIŞMALARI

15 Nisan 2020
HASAR TESPİT  VE KAMU YAPILARININ ENVANTERİNİN ÇIKARILMASINA İLİŞKİN UZAKTAN EĞİTİM ÇALIŞMALARI

        Yapı İşleri Genel Müdürlüğümüzce; olası afetler sonrası Bakanlığımızca afet alanında gerçekleştirilecek hasar tespit işlemlerinin aksamadan yerel imkanlar ile sürdürülebilmesi amacıyla 81 il genelinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevli mimar, inşaat mühendisleri ve inşaat teknikerleri için hasar tespit ve hasar tespit yazılımının yer aldığı tablet bilgisayar kullanımına yönelik olarak uzaktan eğitim portalından eğimlere başlanmıştır.

        Ayrıca; olası bir deprem sonrasında kamu binalarının sürdürülebilir kullanımının sağlanması, kamu hizmetlerinin aksamasına mahal verilmemesi adına ve bir program dahilinde ihtiyaç duyulacak binaların güçlendirilmesi veya yeniden yapılması faaliyetlerinin hızlı bir şekilde yürütülebilmesi için KAYES yazılımı ve envanter bilgilerinin nasıl toplanacağına ilişkin eğitim materyalleri de uzaktan eğitim portalına yüklenmiştir.

        Söz konusu eğitimler, gruplar halinde düzenlenmekte olup, eğitimlere http://uzaktanegitimcsb.gov.tr internet adresinden giriş yapılabilmektedir. Eğitim grubunda bulunan katılımcılara, hangi tarihler arasında eğitim portalına girmesi ve nasıl giriş yapabileceğine ilişkin bilgilendirmeler e-posta ve mesaj (SMS) ile yapılmaktadır. Program dahilinde tüm inşaat mühendisleri, mimar ve inşaat teknikerleri tarafından eğitimlerin, eğitim tarihleri içerisinde tamamlaması ve hassasiyetle takip edilmesi gerekmektedir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır