Yapı İşleri Genel Müdürlüğü
Yapı İşleri
Genel Müdürlüğü

ÇANAKKALE AFET KONUTLARI

12 Ekim 2018
ÇANAKKALE AFET KONUTLARI
ÇANAKKALE AFET KONUTLARI
ÇANAKKALE AFET KONUTLARI
ÇANAKKALE AFET KONUTLARI

2017 yılı içerisinde merkez üssü Ege denizi olan Çanakkale İli Ayvacık ilçesini de etkileyen deprem nedeni ile evleri yıkılan yada ağır hasarlı olduğu tespit edilerek hak sahibi olan vatandaşlarımızın barınma ihtiyacını giderme yönündeki çalışmalar hızla sürdürülmektedir.

Zemin etüdü ve alt yapı/üst yapı projelendirme aşamaları tamamlanan kalıcı afet konutları ile ilgili olarak bilgilendirme ve saha incelemeleri için Çanakkale İlimize giden Genel Müdürümüz Sayın Banu ASLAN CAN,  Korubaşı, Ezine ve Bademli köyünde depremzede vatandaşlarla bir araya geldi. Ayrıca Ayvacık Belediye Başkanlığı Konferans Salonun da da 24 köyün Muhtar ve katılım sağlayan  vatandaşlarına projelerle ilgili bilgilendirme yapan Genel Müdürümüz; AFAD ile koordineli olarak çalışıldığını tek tip proje ile değil bölgenin yöresel mimarisine ve yaşam koşullarına uygun olarak 3 tip proje yapıldığını bu projelerle ilgili taleplerin gelmesini müteakip birinci etap olan 254 adet konutun yapım aşamasına geçileceğini belirtti. Talep toplama çalışmalarının AFAD İl Müdürlüğü koordinesinde muhtarlarca en geç bir hafta içerisinde tamamlanacağı hususunda mutabık kalındı.

Yoğun katılımın gerçekleştiği toplantılarda Genel Müdürümüze;  Ayvacık Kaymakamı Cevat ÇELİK, İl Müdürümüz Ömer BOLAT, Afet Koordinasyon Hizmetleri Dairesi Başkanı Yusuf Sertaç TEKSİN ve Afad Başkanlığı ve İl Müdürlüğü yetkilileri eşlik etti.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır