Yapı İşleri Genel Müdürlüğü
Yapı İşleri
Genel Müdürlüğü

KAMU BİNALARININ ENVANTERİNİN ÇIKARILMASI ÇALIŞMALARI

11 Mayıs 2020
KAMU BİNALARININ ENVANTERİNİN ÇIKARILMASI ÇALIŞMALARI

Genel Müdürlüğümüzce, olası afetler sonrasında kamu binalarının kullanımının kesintisiz sağlanması, kamu hizmetlerinin aksamasına mahal verilmemesi amacıyla mevcut kamu binası stokunun envanterinin çıkarılması ile önceliklendirilmesi ve bu envanter doğrultusunda yapılacak program dahilinde ihtiyaç duyulan güçlendirme veya yeniden yapılması çalışmalarının yönlendirilmesini sağlamak üzere KAYES çalışması başlatılmıştır.

Düzce de tamamlanan, etaplar halinde yürütülecek ve nihai olarak 81 İl de tamamlanacak olan çalışmanın 1.etap çalışması 7 İlimize gönderilen 28.04.2020 tarihli Bakanımız Sayın Murat KURUM imzalı talimat ile başlatılmıştır.

Bu bağlamda 1.etap İstanbul, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Burdur, Bingöl, Erzincan İllerimize gerekli eğitimler Bakanlığımız uzaktan eğitim portalından verilmiş ve sahada ihtiyaç duyulan toplamda 240 adet tablet bilgisayar gönderilerek uygulamaya başlanmıştır. Her İl Müdürlüğümüze bulundukları İlde ki kamu yapısı sayısı/ İl içerisinde  Müdürlüğümüzde, Belediyelerde ve Kamu kurumlarında görev yapan inşaat mühendisi mimar ve inşaat teknikeri  kamu personeli sayısına uygun olarak bitirilme süresi belirtilmiştir. 1.etap İllerimizde uygulama başlatılmıştır.

2.Etap olarak belirlenen İzmir, Kocaeli, Van, Manisa, Muğla, Tunceli, Iğdır, Ağrı, Çanakkale İlleri için talimat yazıları Bakanlık Makamı tarafından 13.05.2020 tarihinde imzalanmış olup, söz konusu tarih itibari ile çalışmalara başlanılmıştır.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır