Yapı İşleri Genel Müdürlüğü
Yapı İşleri
Genel Müdürlüğü

KAMU BİNALARINDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ UYGULAMALARI PROJESİ BİLGİLENDİRME VE EĞİTİM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

04 Aralik 2019
KAMU BİNALARINDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ UYGULAMALARI PROJESİ BİLGİLENDİRME VE EĞİTİM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bakanlığımızca Dünya Bankası fonu ile Hazine ve Maliye Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Bakanlığımız işbirliği ile yürütülecek olan "Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Uygulamaları Projesi”  kapsamında 3-4 Aralık 2019 tarihlerinde  proje bilgilendirme ve eğitim programı gerçekleştirilmiştir. 

Programda Bakan Yardımcımız Sayın Fatma Varank ve Dünya Bankası Türkiye Direktörü Sayın Auguste Tano Kouame proje ile ilgili konuşma yapmışlardır.    

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı, Dünya Bankası yetkilileri, Eyoder, Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketlerinin temsilcilerinin ve Bakanlığımız üst düzey yöneticileri ve ilgili uzmanlar?ının katılım sağladığı eğitimde "Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Uygulamaları Projesi” hakkında bilgi verilmiş ve proje kapsamında düzenlenecek enerji etüt raporlarının formatı, yapılacak etütlerde dikkat edilmesi gerekli hususlar ve ölçüm ve doğrulama esasları anlatılmıştır. 

Kamu binalarında en az %20 enerji tasarrufu gerçekleşmesi hedeflenen proje ile ülkemizin seragazı salımlarında azaltım ve iklim değişikliği ile ilgili mücadelesine katkı sağlanacaktır. 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır