YARGITAY BAŞKANLIĞI HİZMET BİNASI TEMEL ATMA TÖRENİ
YARGITAY BAŞKANLIĞI HİZMET BİNASI TEMEL ATMA TÖRENİ
07 Mart 2018

6 Mart 2018 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM, Meclis Başkanımız Sayın İsmail KAHRAMAN, Bakanımız Sayın Mehmet ÖZHASEKİ, Yargıtay Başkanımız Sayın İsmail Rüştü CİRİT, Sayın Başbakan Yardımcılarımız ve Bakanlarımızın katılımıyla Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde Yargıtay'ın 150. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 486 bin metrekare kapalı alan ile ülkemizin en büyük kamu yapısı olacak Yargıtay Yeni Hizmet Binası'nın temel atma töreni düzenlenmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Yargıtay Yeni Hizmet Binası şantiye alanında hazır bulunan Müsteşar Yardımcımız Mücahit DEMİRTAŞ, Yargıtay Genel Sekreteri Yusuf Ziyaattin CENİK, Genel müdürümüz Banu ASLAN CAN, Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim ACARLI , yüklenici firma yetkilileri ve Genel Müdürlüğümüz personelleri ile Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinden canlı bağlantı yapılarak temel atma töreni tamamlanmıştır.

Çevreci yaklaşımlar esas alınarak inşaatı başlayan binada Güneş kollektörleri ile merkezi sıcak su ihtiyacının önemli bir kısmı,  kojen sistemi ile ısıtmaya destek aynı zamanda elektrik üretimi sağlanmaktadır. Otomasyon sistemi ile yapay zeka yöntemi ile binanın kendi enerjisini yönlendirmesi sağlanmış olup, maksimum düzeyde enerji verimliliği sağlanacaktır.