Yapı İşleri Genel Müdürlüğü
Yapı İşleri
Genel Müdürlüğü
Selçuk Acu

 

1989 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur.

 

1989 yılında İller Bankası,  Kastamonu Bölge Müdürlüğünde; Kanalizasyon ve İçme suyu inşaatları yapım işlerinde Kontrol Mühendisi olarak göreve başlamıştır.

1991 yılından itibaren; İller Bankası Ankara Bölge Müdürlüğünde görevine devam etmiş ve 1993 yılında askerlik görevini tamamlamıştır.

1993-2005 tarihleri arasında; İller Bankası Ankara Bölge Müdürlüğünde; etüd, plan,  proje mühendisi olarak  çalışmış ve  altyapı , üstyapı inşaatları yapım uygulama işlerinde kontrol mühendisi olarak görev yapmıştır.

2005-2008 yılları arasında; İller Bankası Genel Müdürlüğü  Kanalizasyon Dairesi ve Çevre Yapıları Dairesi Başkanlıklarında;  Belediyelerin Atık Su Arıtma Tesisleri (Kanalizasyon hatları, Kolektör hatları, Terfi binaları, Atık Su arıtma Proses yapıları, İdari ve lojman binaları, vs.) ve Derin Deniz Deşarjları inşaatlarının uygulanması işlerinde görev yapmıştır.

2008-2011 yılları arasında; İller Bankası Genel Müdürlüğü  Çevre Yapıları Dairesi Başkanlığında;  yapım işlerinin  yürütülmesinde Şube Müdürü  olarak  görev yapmıştır.

25.01.2012 tarihi itibariyle Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Plan Program Dairesi Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.